Сподіваємося, що представлені у цьому розділі матеріали допоможуть зробити знайомство з молюсками яскравішим та наочнішим. Пишіть нам, що б ще Ви хотіли побачити тут у майбутньому, якої інформації Вам найбільше бракує в навчальному процесі.

Серія карток "Найпомітніші молюски України"

У цій серії ми плануємо поступово показати ті види наземних, прісноводних і морських молюсків, розповсюджених на території України, які найчастіше потрапляють на очі людям, далеким від зоології. Зрозуміло, що це відносно великі молюски, достатньо розповсюджені хоча б в одному регіоні нашої країни; іноді – такі, що мають господарське значення (їстівні види, шкідники культурних рослин тощо).

Кількість карток у серії буде поступово збільшуватися. Ви можете вільно скачувати будь-які з них, роздруковувати, а потім або залишати на листах формату А4 (по 2 види на одній сторінці), або розрізати та згинати їх по намічених лініях.

На картках розміщено також QR-коди, за допомогою яких Ви зможете отримати додаткову інформацію про певні види молюсків на нашому основному домені. Алгоритм використання кодів наступний: сфотографуйте за допомогою мобільного пристрою зображення коду, використовуючи попередньо установлену програму для розпізнавання QR-кодів. Це наступні програми, для операційної системи Android (Google Goggles, QuickMark, Barcode Scanner, Barcode2file, QR Droid, NeoReader, ixMAT Scanner, 2D-код, Elinext UPC, I-Nigma); Apple iOS: Scan, RedLaser, QR Reader for iPhone, Bakodo — Barcode Scanner and QR Bar Code Reader; Bada: BeeTagg, Quick QR Reader; BlackBerry OS: Вбудовано в App World (магазин додатків); Maemo: mbarcode; Symbian OS: QuickMark, Kaywa reader, Nokia barcode reader, I-Nigma, UpCode, NeoReader, BeeTag; Windows Mobile: QuickMark, I-Nigma; Windows Phone 7: вбудовано в пошук (оновлення Mango).


Натискаючи на фото, можна побачити загальний вигляд картки.

Картка №1

Равлик великий звичайний
Helix albescens
(Helix vulgaris)
Равлик виноградний,
слимак виноградний
Helix pomatia
Картка №2

Цепея австрійська,
равлик смугастий австрійський
Cepaea vindobonensis
Цепея садова,
равлик смугастий садовий
Cepaea hortensis
Картка №3

Слизняк великий чорний
Limax cinereoniger
Слизняк великий звичайний
Limax maximus
Картка №4

Ставковик звичайний,
ставковик великий
Lymnaea stagnalis
Ставковик болотяний
Lymnaea palustris
Картка №5

Котушка рогова
Planorbarius corneus
Котушка облямована
Planorbis planorbis
Картка №6

Беззубка качина
Anodonta anatina
Перлівниця звичайна,
перлівниця малярська
Unio pictorum
Картка №7

Устриця їстівна
Ostrea edulis
Мідія середземноморська
Mytilus galloprovincialis
Картка №8

Рапана
Rapana venosa
(Rapana thomasiana)
Трітія сітчаста
Tritia reticulata